Instrukcje dla autorów
Tekst
Tekst należy przygotować w edytorze MS Word. Czcionka Times New Roman 12 pkt., odstęp 1,5 wiersza. Marginesy standardowe. Tekst powinien zajmować objętość około jednego arkusza wydawniczego (40 tys. znaków typograficznych wraz ze spacjami). Jedna ilustracja odpowiada ok. 2500 znakom.
Tekst musi być poprzedzony danymi autora obejmującymi:
- imię i nazwisko oraz afiliację (czcionka Times New Roman 12 pkt, bold),
- adres e-mail,
- nr ORCID,
- tytuł artykułu (czcionka Times New Roman 14 pkt, bold),
- zarys treści w języku polskim (czcionka Times New Roman, 10 pkt, maksymalnie 100 słów),
- słowa kluczowe (czcionka Times New Roman, maksymalnie 5 haseł)
Na końcu tekstu, po literaturze, należy umieścić spis rycin i tabel oraz tytuł, streszczenie (zawierające co najmniej 1500 znaków, w przypadku artykułów pisanych po polsku) wraz ze słowami kluczowymi w języku angielskim (czcionka Times New Roman, 10 pkt) i słowa kluczowe.
Obowiązuje system cytowania harwardzki: na końcu przytoczonego cytatu lub odwołania do czyjejś pracy umieszczone zostaje w nawiasie nazwisko autora oraz rok wydania pracy cytowanej. W Literaturze zamieszczonej na końcu artykułu znajduje się zapis przytaczanej pozycji.
Literatura
Literatura powinna być zestawiona według schematu:
- Artykuł w czasopiśmie:
Chojnicki Z., Czyż T. 2003. Polska na ścieżce rozwoju gospodarki opartej na wiedzy. Podejście regionalne. Przegląd Geograficzny, 75: 23–29. - Rozdział w pracy zbiorowej:
Parysek J., Ratajczak W. 2002. Analiza składowych głównych, jej korzyści i ograniczenia z punktu widzenia badań geograficznych. [W:] H. Rogacki (red.), Możliwości i ograniczenia zastosowania metod badawczych w geografii i gospodarce przestrzennej. Bogucki Wyd. Nauk., Poznań, s. 61–73. - publikacja książkowa:
Kaczmarek T. 1996. Rola funkcji administracyjnych w rozwoju średnich miast Wielkopolski. Bogucki Wyd. Nauk., Poznań.
Tabele
- Tabele powinny posiadać zwięzłą, nie za bardzo rozbudowaną główkę.
- Tabele można umieścić we właściwym miejscu w tekście, na jego końcu lub w oddzielnych plikach.
Ilustracje
Należy dostarczyć w formacie programu w którym zostały przygotowane. Rycin przygotowanych w programie Corel Draw nie należy zapisywać jako *.tif lub *.jpg.
Należy zapisać w formacie *.tif lub *.jpg (jeżeli jako *.jpg to z najmniejszą kompresją i najwyższą jakością – im mniejszy plik tym gorsza jakość, czego należy unikać) w rozdzielczości minimum 300 dpi przy szerokości 126 mm.
Należy wyeksportować, najlepiej do formatu *.wmf. *.emf lub *.eps, jeżeli nie jest to możliwe to jako *.tif lub *.jpg (jeżeli jako *.jpg to z najmniejszą kompresją i najwyższą jakością) w rozdzielczości minimum 300 dpi przy szerokości 126 mm.
- Pliki z rycinami najlepiej nazwać zgodnie z numeracją w tekście, a nie opisowo.
Obowiązują abstrakty poszerzone w języku angielskim w przypadku artykułów po polsku - w objętości co najmniej 1500 znaków.
REDAKCJA NIE ZWRACA NADESLANYCH MATERIALÓW.
Zastosowanie ma licencja Creative Commons CC BY 4.0 Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe. Autorom zezwala się na samoarchiwizację preprintów i postprintów. Redakcja nie zobowiązuje autorów ani nie rekomenduje deponowania w ogólnodostępnym repozytorium danych badawczych towarzyszących powstaniu artykułu.
Redakcja korzysta z programu antyplagiatowego IThenticate. Każdy artykuł przed wysłaniem do recenzji jest sprawdzany, a wynikiem kontroli jest raport wygenerowany przez oprogramowanie.
Adres redakcji:
- Rafał Lemański - Sekretarz Redakcji
Rozwój Regionalny i Polityka Regionalna - Biuletyn Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM
ul. Bogumiła Krygowskiego 10, 61-680 POZNAŃ - tel.: 61 829 61 69
- biulreg@amu.edu.pl